Chcesz być samodzielny, a brakuje ci funduszy?

Chcesz być samodzielny, a brakuje ci funduszy?

Od dziecka każdy z nas marzył o tym, żeby móc samodzielnie decydować o własnym życiu. Niestety często jednak brakuje nam na to pieniędzy. Czy chodzi to o zakup nowego mieszkania bądź samochodu. Na rynku istnieją nowe możliwości spełnienia swoich marzeń.

Już dziś rozwiń swoją firmę!

Już dziś rozwiń swoją firmę!

Ogranicza Cię brak pieniędzy, a Twoje przedsiębiorstwo wymaga natychmiastowego wsparcia środków materialnych? Ta opcja finansowania firmy posiada wiele zalet. Jeśli znajdujesz się w takiej sytuacji przeczytaj poniższy artykuł.

Odpowiedź na kilka pytań.

Temat prosty, choć nierozumiany przez wielu.

Żyjemy w czasach gdzie informacja jest ogólnie dostępna. Niestety większość osób szuka rozwiązań w internecie. Tam nie zawsze można trafić na odpowiednie informacje. Leasing finansowy - właśnie o to zapytała mnie moja znajoma. Chciała dokładniej zrozumieć to pojęcie.

Pierwsze pytanie.

Leasing finansowy - co to właściwie jest? Postarałam wyjaśnić mojej znajomej w jak najprostszy sposób definicję tego sposobu finansowania przedsiębiorstw. Wytłumaczyłam to na przykładzie dla niej jak najbliższym.
" Nie stać Cię na kupno sukienki, wypożyczasz ją ze sklepu, do którego co pewien określony czas wpłacasz raty za jej użytkowanie. Jednak amortyzacja jest na Twojej głowie. Później ta sukienka może być Twoja - o ile takie warunki będą zawarte w początkowo zawartej umowie między Tobą, a sklepem."

Drugie pytanie.

Co powinno być zawarte w umowie leasingowej? Otóż leasing finansowy charakteryzuje się tym, że korzystamy z usługi leasingowej dokładnie opisanej w umowie. Umowę podpisujemy na samym początku naszej współpracy. Musimy wiedzieć, że jej warunki są dla nas korzystne. Umowa określa między innymi wysokość spłacanych przez nas rat oraz okres korzystania z usługi.

Nie lepiej wziąć kredyt?

Zdania są podzielone. Ja jednak uważam, że zdecydowanie bardziej opłacalnym sposobem jest leasing. Najważniejszą różnicą działającą działającą na plus dla leasing finansowy jest fakt, że nie tracimy płynności finansowej. Drugą ważną rzeczą jest to, że cały czas posiadamy zdolność kredytową. A ta przy wzięciu kredytu może zniknąć. Nie pozbywamy się również jednorazowo dużej sumy gotówki z własnego portfela.

powrót »