Chcesz być samodzielny, a brakuje ci funduszy?

Chcesz być samodzielny, a brakuje ci funduszy?

Od dziecka każdy z nas marzył o tym, żeby móc samodzielnie decydować o własnym życiu. Niestety często jednak brakuje nam na to pieniędzy. Czy chodzi to o zakup nowego mieszkania bądź samochodu. Na rynku istnieją nowe możliwości spełnienia swoich marzeń.

Już dziś rozwiń swoją firmę!

Już dziś rozwiń swoją firmę!

Ogranicza Cię brak pieniędzy, a Twoje przedsiębiorstwo wymaga natychmiastowego wsparcia środków materialnych? Ta opcja finansowania firmy posiada wiele zalet. Jeśli znajdujesz się w takiej sytuacji przeczytaj poniższy artykuł.

Kilka ciekawostek.

Zrób to sam!

Warto wiedzieć, że w internecie znajduje się wiele pomocnych kalkulatorów leasingowych. Pozwala on nam na obliczenie we własnym zakresie, już po uzyskaniu informacji od firm oferujących usługę leasingu wysokość obciążających nas rat kredytowych. Musimy jednak znać wcześniej jakie wybrany przez nas lasing ma warunki.

Warto być uświadomionym.

Szukając rozwiązania dla finansowania naszego przedsiębiorstwa na pewno spotkamy się z dylematem jaki sposób mam wybrać. Kiedy udamy się do banku czy też firmy leasingowej, pracownicy tej instytucji będą za wszelką cenę chcieli przedstawić nam ich ofertę jako najbardziej odpowiednią dla nas. Zatem przed udaniem się do jednego z punktów obsługi klienta dowiedzmy się jaki jest dla nas najlepszy lasing.

Zorientuj się na to ile możesz zaoszczędzić.

Jak już wspomniałam w poprzednim akapicie, pracownicy konkretnej placówki będą chcieli przedstawić swoją ofertę w jak najlepszym świetle. Warto jest wiedzieć, że lasing jest lepszą opcją jeśli chcemy zaoszczędzić więcej gotówki. Mamy wtedy mniejsze odliczenia od podatku VAT.

Który rodzaj leasingu jest lepszy i częściej wybierany?

Lasing ma dwie główne odmiany. Jest finansowy oraz operacyjny. Najbardziej popularnym jest ten drugi. Dzieje się tak ponieważ, korzystając z niego możemy płacić później mniejszy podatek do skarbówki. Koszty uzyskania przychodu to praktycznie wszystkie koszty leasingowe.

powrót »