Chcesz być samodzielny, a brakuje ci funduszy?

Chcesz być samodzielny, a brakuje ci funduszy?

Od dziecka każdy z nas marzył o tym, żeby móc samodzielnie decydować o własnym życiu. Niestety często jednak brakuje nam na to pieniędzy. Czy chodzi to o zakup nowego mieszkania bądź samochodu. Na rynku istnieją nowe możliwości spełnienia swoich marzeń.

Już dziś rozwiń swoją firmę!

Już dziś rozwiń swoją firmę!

Ogranicza Cię brak pieniędzy, a Twoje przedsiębiorstwo wymaga natychmiastowego wsparcia środków materialnych? Ta opcja finansowania firmy posiada wiele zalet. Jeśli znajdujesz się w takiej sytuacji przeczytaj poniższy artykuł.

A co jeśli...?

Osoba trzecia.

Leasingobiorca może udzielić dzierżawę cesjonariuszowi. Lising po przepisaniu na taką osobę trzecią w całości na nią przechodzi i trwa tyle ile podstawowa umowa. Umowa zawiera te same warunki co pierwotna. Jednak, na takie postępowanie musi wyrazić zgodę leasingodawca. Czyli osoba od której pochodzi wynajmowane dobro.

Śmierć leasingobiorcy.

Lising tak jak kredyty i różnego rodzaju zaległości w płatnościach są dziedziczne. Najlepszym wyjściem z tej sytuacji jest dokończenie płatności. Najlepiej jeśli do końca umowy nie pozostało zbyt wiele czasu. Jeśli w umowie zostało zapisane, że po jej zakończeniu przedmiot leasingowany przechodzi na własność - stanie się on nasz.

Dla siebie

Bardzo atrakcyjną formą lising jest fakt, że po zakończeniu umowy leasingu osoba korzystająca z usług staje się właścicielem najmowanego dobra materialnego. Jest to bardzo zachęcające, gdyż już w trakcie wynajmowania omawiana przez nas rzecz powoli staje się naszą własnością. Co więcej, jest znacznie bardziej opłacalna od kredytu i ogólnodostępna.

Niedotrzymanie warunków umowy.

Nie tylko leasingobiorca może nie dotrzymać warunków zapisanych w umowie. Jego najczęściej może dotyczyć niewywiązywanie się z płatności. Równie dobrze wina może stać po stronie usługodawcy czyli leasingodawcy. Przykładem może być lising samochodu. Jeśli firma leasingowa dostarczy nam nie ten model samochodu lub nawet kolor, możemy wypowiedzieć jej umowę i walczyć o zwrot pieniędzy.

powrót »